Okulary przeciwsłoneczne FOGGIO

Okulary FOGGIO to nasze najnowsze produkty. Nowa, udoskonalona kolekcja została stworzona z myślą o najbardziej wybrednych klientach, również najmłodszych.
Oferta obejmuje okulary z soczewkami polaryzacyjnymi, część z nich posiada soczewki fotochromatyczne dostosowujące się do natężenia światła.

foggio logo

Zastosowane technologie

Oprawy:

Propionian celulozy (CP) - wysokiej jakości antyalergiczne tworzywo sztuczne charakteryzujące się lekkością (20% lżejszy od standardowych tworzyw wykorzystywanych w oprawach okularów przeciwsłonecznych) i wytrzymałością na naprężenia. Jest elastyczny i trwały oraz bezwonny i hipoalergiczny. Oprawy wykonane z tego materiału charakteryzują się wysoką trwałością przy zachowaniu komfortu użytkowania.

Grilamid (TR-90) - wysokiej jakości odmiana nylonu, wyjątkowo odporna na pękanie naprężeniowe, rozciąganie i wyginanie. Materiał wytrzymały, elastyczny, przyjemny w dotyku, o właściwościach antyalergicznych. Charakteryzuje się zwiększoną w stosunku do poliwęglanu elastycznością przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów twardości. Okulary wykonane z grilamidu są wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu.

Hytrel (TPC-ET) - wysokiej jakości elastomer termoplastyczny łączący elastyczność gumy z wytrzymałością i przetwarzalnością tworzyw termoplastycznych. Okulary wytworzone z tego materiału są odporne na zginanie i pękanie nie będąc przy tym przyczyną alergii. Tworzywo jest wyjątkowo elastyczne, sprężyste oraz trwałe. Cechy te sprawiają, że materiał nadaje się doskonale do zastosowania w oprawach okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, dzięki czemu są one bezpieczne i komfortowe.

Część naszych okularów wyposażona jest w elastyczne połączenia zausznika z frontem typu FLEX. Zakres odchylenia zausznika znacznie przekracza kąt 90 stopni, co znacznie ułatwia zdejmowanie i zakładanie
okularów oraz wydłuża ich trwałość.


Soczewki:

Soczewki polaryzacyjne - blokują refleksy świetlne, które są wynikiem odbicia światła od śniegu, wody, piasku czy asfaltu. Zastosowanie filtra polaryzacyjnego znacznie poprawia kontrastowość obrazu, wyrazistość barw i jakość widzenia. Okulary przeciwsłoneczne z soczewkami polaryzacyjnymi są szczególnie polecane dla kierowców, wędkarzy, amatorów sportów wodnych, narciarzy, rowerzystów oraz wszystkich tych, którzy przebywając w pełnym słońcu chcą zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo wzroku. Nasze soczewki posiadają filtr UV 400, zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV (UVA, UVB, UVC) oraz eliminują 99% odblasków świetlnych. Zastosowanie odpowiedniej grubości soczewek (1,1 mm) powoduje, że są one wytrzymałe i odporne na odkształcenia.

Soczewki fotochromatyczne - ciemnieją i rozjaśniają się płynnie zależnie od natężenia światła, dzięki temu stanowią skuteczną ochronę oczu zarówno w warunkach intensywnego promieniowania słonecznego, jak i niedostatecznego oświetlenia. Nasze soczewki fotochromatyczne posiadają dodatkowo filtr polaryzacyjny dla jeszcze większego komfortu użytkowania.

Część soczewek zastosowanych w naszych okularach przeciwsłonecznych pokryta jest lustrzaną powłoką REVO dostępną w wielu kolorach.

Kolekcja 2020